Yukarı Çık

Karasu Gezilecek Yerler

Karasu Ekşioğlu İnşaat

Eskişehir çiftelerde doğan sakarya nehrinin, ortadan kütahya, ankara yakınları, bilecik ve sakaryayı geçerek Karadenize ulaştığı noktadır. Sakarya nehrinin beslemiş olduğu alabildiğine kumsal, eşi benzeri olmayan bir güzelliktir. Kimi zaman bardaktaki su kadar berrak ve durgun olan denizi , kimi zamanda göklere çıkan dalgaları vardır. Her halinde farklı bir güzelliği bulabilirsiniz. Yazın saatlerce güneşlenebileceğiniz uçsuz bucaksız plajları, gün batımını izlemeniz ve ılık bir rüzgar eşliğinde denizin sesini dinlemeniz için birebirdir. Bütün bu güzelliklerin yanında, doğal ormanları, yaylaları, dereleri ve şelaleri ilede bilinen ilçe tracking için popüler mekanlardan birisidir.kuzeyden Karadeniz, güneyden Hendek, güneybatıdan Merkez, batıdan Kaynarca, doğudan Kocaali ilçeleriyle çevrilidir.

Nasıl Gidilir :

İstanbuldan 120 km sonrasında Sakarya çıkışından ayrılarak 50 km lik çift şeritli yol ile kendi arabanızla Beşiktaştan 2 saat te gidebilecek olduğunuz bir mesafedir. Ankaradan gelen lerde aynı şekilde Sakarya çıkışından ayrılarak bu güzergahı takip edebilir. Toplu taşıma ile istanbuldan yarım saatte bir sakaryaya giden otobuslerden indiğinizde 10 dk da bir karasuya hareket eden midibüsler sizi karşılayacaktır.

Nerde Kalınır:

Sahil kesiminde yüzlerce pansiyon bulabilirsiniz, bunun yanında, birçok 3 yıldızlı otelde mevcuttur. Eğer macera isterseniz yaz aylarında kiralanan çadırlar sizin eğlenceli olacaktır. Kendi çadırınızla gittiğiniz taktirde, emin olun konaklamak için milyonlarca yer alternatifiniz olacaktır. fakat nerede kalırsanız kalın, ama en az birkere kumsalda sabahlayarak denizin üzerinden doğan güneşi izlemelisiniz.

Ne Yenir:

Karadenizden çıkan tüm balık cinslerini bulabilirsiniz. Yenimahalledeki balık restoran larına gidip bu nefis lezzeti tatmalısınız.
Onun yanında, canınız ne isterse emin olunki bulabilirsiniz. iyi eğlenceler.